Avaleht Sotsiaalmeedia 10 võimalust Facebooki jälgijate suurendamiseks

10 võimalust Facebooki jälgijate suurendamiseks

Lehekülje meeldimiste arv toimib nagu usaldusväärsus – kui inimestele meeldib ettevõte, siis on põhjus ilmselt selles, et ettevõte pakub kvaliteetseid kaupu ja teenuseid. Lehekülje meeldimiste arv toimib ka kui social proof – kui naise sarnaste huvidega sõbrale meeldib ettevõte, siis tõenäoliselt on ka sõber ettevõttest huvitatud. Kuna meeldimiste kogumine on oluline, siis siit artiklist leiab 10 viisi, kuidas Facebooki lehe meeldimiste arvu tõsta.

1. Postitage regulaarselt mõjuvaid pilte

Kasutage mõjuvaid pilte, mis on professionaalsed, teravad, huvitavad ja asjakohased. Näiteks rõivaid müües veenduge, et lisad pildile müüdud esemed, teed pildid professionaalseks ja kujutad esemeid võluval moel (juhendades näiteks toodet kandvat modelli viisil, mis muudab riide ahvatlevaks).

Facebooki postitustele tuleks lisada võimalikult palju pilte, sest inimestele meeldib rohkem pilte vaadata kui paljast teksti lugeda. Mida kaasahaaravamaid postitusi sa teed, seda suurema tõenäolisusega saad ka meeldimisi.

2. Ole teiste lehtedega ühenduses

Jälgi sarnaseid lehekülgi. Kui oled näiteks fotograaf, siis hoia silm peal teistel fotograafia lehekülgedel nende postitusi oma lehekülje kaudu kommenteerides ja meeldivaks lisades. Ole ettevaatlik ebasobivate kommentaaride tegemisega, mis võivad jätta mulje rämpspostist, näiteks linkide ja hastagidega liialdades.

Teiste lehtedega suhtlemine suurendab sinu nähtavust, lisaks annab see Facebookile infot sinu ettevõtte kohta, mille kaudu soovitab Facebook tõenäolisemalt lehte kasutajatele, kes juba jälgivad sarnaseid lehekülgi.

3. Lisage veebilehele Like nupp

Juba sinu veebilehte kord külastanud kliente on hea sihtida ka Facebooki meeldimistele, sest nad on juba sinu ettevõttest huvitatud. Installeerides Like Button plugina veebilehele, saavad tooteid sirvivad kasutajad või blogilugejad (kui on blogi) sinu veebilehe hõlpsasti ja mitte pealetükkivalt meeldivaks lisada.

4. Jaga jälgijatega midagi islikku

Loomulikult ei soovi sa ettevõtte lehte käsitleda nagu isilikku profiili. Sellegipoolest, tee postitus ja näita jälgijatele, et ettevõtte taga on tunnetega inimene. Kui sul on näiteks pererestoran, postita pilt pereliikmest sünnipäeva tähistamas ja lisa emotsioone kasutades lühikest kirjeldust, kellega tegemist on. Midagi isilikku lisades näevad kliendid sind huvitava sõbrana, mitte reklaami teha üritava ettevõtena.

5. Täida About lahter täielikult informatsiooniga

Täielikult tähendab seda, et sisestada tuleb kogu teave: veebilehe link, ettevõtte aadress, firma asutamise aasta. See võib tunduda aeglasem ja vähem efektiivsem viis meeldimiste saamiseks, kuid see töötab, sest see tekitab usaldusväärsust.

6. Pane profiil ja kaanefotod oma firma jaoks tööle

Kasutage professionaalseid pilte, mis annavad brändi sõnumit edasi. Kuna lehele sisendes näevad külastajad esimesena pilte, on oluline jätta hea esmamulje. Mõtle pilte lisades nagu hakkaksid tähtsat lepingut sõlmima.

7. Embed Posts veebilehel või blogis

Kopeeri ja kleebi parima Facebooki postituse kood veebilehele või blogisse. Nii näevad külastajad seda ja saavad klõpsata selle vaatamiseks ja sinu lehe meeldivaks lisada.

8. Lisa turundusstrateegiasse video

Üks parimaid viise kasutajatega suhtlemiseks on video. Tee kvaliteetsed videod, mis näitavad sinu toodet või räägivad brändi kohta. Kasuta värvikaid ja veenvaid materjale ja informatiivset teksti ülekatet. Tee midagi unikaalset, mis jätab vaatajatele soovi veel näha ning julgustab neid lehekülge meeldivaks lisama.

9. Lisa hallatav lehekülg oma isiklikule profiilile

Oma isiklikul profiilil on võimalik lisada hallatavate Facebooki lehtede linke. See tähendab, et sõbrad saavad klõpsata linkidele ja külastada sinu lehte, mis suurendab võimalusi rohkem meeldimisi saada. Sinu sõprade sõbrad näevad, et sinu sõpradele meeldis sinu leht ja tahavad sama teha.

10. Kirjuta hea turundustekst

Kuigi see võib tunduda lihtne, on veenva postituse kirjutamine, mis edastab ka selget sõnumit ja tõmbab jälgijaid ligi, keeruline. Pole hea liiga palju ega liiga vähe kirjutada, samuti on ohuks grammatikavead, mis kahjustavad usaldusväärsust.

Mida parem kirjutamisoskus, seda tõenäolisemalt tõmbad ligi kasutajaid, mis omakorda tähendab rohkem meeldimisi.

www.veebilahendused.ee