Täna võtame ette telefonide jaoks loodud fototöötluse äpid ja paneme need proovile!
Nagu ikka, enne pildi tegemist algab kõik ideest.
Võtsin seekord modelliks õlipudeli ja mõtlesin, millise loo ma tahaksin selle õliga vaatajale rääkida. Mõtted hakkasid liikuma rustikaalse visuaali poole, mis minu jaoks tähendab kodutunnet, ehtsust ja looduspuhtust. Kuna kasutan ise kanepiõli salatite sees, siis sättisin juurde ka punt rohelist ja tundus, et hakkas juba kokku tulema päris sobiv kombo.
IOS: https://itunes.apple.com/us/app/adobe-photoshop-express/id331975235?mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.psmobile&hl=et
Adobe Photoshop Expess on mänglevam ja lõbusam, kui on Lightroom, sest siin saab teha ka kollaaže, kirjutada piltidele, panna raame, taustasid ja palju muud. Ülesehitus on lihtne ja loogiline ja ka minu üsna vana generatsiooni telefon suudab selle viivitamata välja jooksutada.
Ka siin on olemas kõik eelseadistatud variandid, niiet ainult peale klõpsides võib saavutada palju erinevaid tulemusi. Neid võib kasutada, võib ka mitte. Kõik sõltub vaatajast. Seejärel saab edasi minna juba täpsemate seadistuse juurde, kus saab eraldi liigutada heledust/tumedust, kontrasti, valgust ja palju muud. Hea on see, et pisipildid on ka all näitamas, mis muudatus pildile tulema hakkab.
Hästi mugav omadus on siin veel see, et saad pildi lõigata vastavalt sellesse suurusesse, kuhu seda hakkad üles panema. „Aspect ratio“ all läheb see rivi päris pikalt ja leiab kõikvõimalikke sotsiaalmeedias vajaminevaid suuruseid. Iga väljalõike all on kirjas, mille jaoks see on sobiv, olgu selleks Facebook Ad või hoopiski Youtube thumbnail.
Insta story, mõni tsitaadiga päevapostitus või lihtsalt efektne pilt- kõik ühest kohast!
Lõpptulemus Adobe Photoshop Express äpiga:
ADOBE LIGHTROOM CC
IOS: https://itunes.apple.com/us/app/adobe-lightroom-cc/id878783582?mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.lrmobile&hl=en_US
Lightroom on juba tõsisemale fotohuvilisele, kellel on põhiasjad selged, teab mis on „raw“ ja tahab või on vaja just telefonis oma fotosid töödelda. Aga see ei tähenda, et igaüks ei võiks proovida!
Lightroomi eelis on see, et tema võimekus on pisut suurem ja detailsem kõiksugu erinevate slider’ite ja preseti’ide näol. Samuti on Lightroomile saadaval nii tasuta kui tasulisi preset’e, millelt saab töötluse seaded kopeerida oma pildile. Oskajad juba saavad ka iseenda loodud preset’e sellesse äppi salvestada. Miks see on hea? Näiteks juhul, kui on hästi palju sarnaseid pilte, millele oleks vaja ühesugust töötluse stiili. Siis ainult copy-paste, copy-paste ja valmis!
Näide: preset on põhimõtteliselt pilt, millel on salvestunud kõik seaded, millega pilti on töödeldud. Oma pildile nende seadete kopeerimiseks tuleb kõigepealt avada preset, panna „copy settings“ ja siis avada enda pilt ja panna „paste settings“. Ja sealt edasi saab veel siis vastavalt oma pildi eripäradele siit-sealt kohendada.
Nagu ka allpool võib näha, avanevad Lightroomis kõiksugu sätete alt omakorda veel võimalusi. Ja kõik on koguaeg muudetav, kui intensiivselt mingit muudatust pildile panna.
Lõpptulemus Adobe Lightroom CC äpiga:
Mida saab telefoniäppidest järeldada?
Kui telefon on ainus võimalus, millega pilte teha ja neid avalikkusele näidata, siis kindlasti maksab need korra mõnest töötluse äpist läbi lasta. Nagu „enne ja pärast“ piltidelt näeme, on vahe üsna märgatav. Kuna Adobe on juba päris kaua fototöötluse alal olnud esirinnas, siis on ka äpid kasutajasõbralikud ja arvesse võetud võimalusi, mida võiks kindlasti tarvis minna.
Ühest väikesest äpist telefoniekraanil piisab, et viia oma turundusfotod järgmisele tasemele!
https://sotsiaalsukelduja.weebly.com/